banner2

Бази даних

> Scopus

Платформа Scopus – наукометрична реферативна база даних наукових цитувань, яка була створена в 2004 році видавничою корпорацією Elsevier. База даних містить більше 82 млн. документів (наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні книжкові видання тащо), глибина архіву сягає 1788 року. Scopus – один із інструментів в галузі наукометрії, який надає різні метрики для кількісного виміру науки: створено понад 17 млн. авторських профілів та понад 80 тис. профілів установ, проіндексовано понад 25 тис. назв рецензованих наукових журналів, міститься 1,7 млрд наукових цитувань.

Інструкція з налаштування віддаленого доступу до бази Scopus для користувача

Стислий посібник користувача Scopus

Керування профілем автора Scopus

> Web of Science

Платформа Web of Science є власністю компанії Clarivate Analytics. До 2017 року відділення IP&Science. Інтелектуальна власність і наука компанії Thomson Reuters є продовженням індексів наукового цитування, що були запропоновані Юджином Гарфілдом в 50-х роках минулого сторіччя і з 1964 року створювались Institute for Scientific Information. З 1997 року три спеціалізовані індекси наукового цитування поєдналися на веб платформі, що отримала назву Web of Science. На сьогодні на платформі Web of Science розташовано 15 баз даних, що створюються як компанією Clarivate Analytics так і її партнерами. Загалом на платформі індексується більше 33 тисяч видань, з 1864 року, з усіх дисциплін. Основною частиною колекції є наукометрична база даних Web of Science Core Collection (WoSCC), яка складається з індексів наукового цитування періодичних видань з природничих і технічних наук – Science Citation Index Expanded (SCIE), з суспільних – Social Sciences Citation Index (SSCI) та з гуманітарних – Art and Humanities Citation Indeх (AHCI). З 2015 року WoSCC розширена мультидисциплінарним індексом Emerging Source Citation Index (ESCI) архів поглиблюється до 2005 року. Також в WoSCC представлено індекси цитувань кращих конференцій Conference Proceedings Citation Index (CPCI) та монографії Book Citation Index BkCI і двох хімічних індексів: Current Chemical Reactions (CCR-EXPANDED) та Index Chemicus (IC).

Доступ до Web of Science. Створення та налаштування кабінету користувача

Використання платформи Web of Science

Профіль дослідника у Web of Science

> ScienceDirect

Платформа ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис. впливових авторів. На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо. Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.

Інструкція з налаштування віддаленого доступу до платформи ScienceDirect

> Bentham Science

Платформа Bentham Science – видавець рецензованої наукової літератури в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. На сьогодні Bentham Science видає понад 130 наукових рецензованих журналів, переважна більшість яких індексуються провідними бібліографічними базами даних. Підтримуючи наукову спільноту України в умовах війни, видавництво Bentham Science продовжило українським закладам вищої освіти та науковим установам безкоштовний тестовий доступ до своїх електронних ресурсів до 31 грудня 2023 р.

> Research4Life

Українські ЗВО та наукові установи до кінця 2023 року отримали безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life. Доступ надається через єдиний портал Research4Life або спеціальні портали AGORA або ARDI. Українським науковцям стала доступною більшість контенту платформи Research4Life, обсяг контенту досяг 200 тис. одиниць – журналів, книг, баз даних. Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та інші (обрати у відповідних полях назву країни та тип установи).

Інструкція користувача Research4life



Бібліотека Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Адреса:
вул. Київська, 24, м.Глухів, Сумська обл., 41400.

Графік роботи:
Пн - Пт, 8:00 - 17:00

Email:
library.inc@gmail.com, librarygnpu@gmail.com